Finaliści poprzednich edycji

Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik" odbywa się cyklicznie już od 2007 roku, począwszy od IX Dni Ogrodnika.

WYBIERZ EDYCJĘ:

(kliknij poniżej, aby przejść do wybranej edycji konkursu)

X (2016) - IX (2015) - VIII (2014) - VII (2013) - VI (2012) - V (2011) - IV (2010) - III (2009) - II (2008) - I (2007)






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
X edycja - 2016

⇑ do góry strony
W dniu 10 września 2016r., w ramach XVIII  DNI OGRODNIKA – Targów Międzynarodowych, w Sali Gobelinowej Zamku Czartoryskich w Gołuchowie odbyła się gala finałowa dziesiątej edycji  Krajowego Konkursu „WZOROWY OGRODNIK”. Impreza pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pod patronatem medialnym Polskiego Wydawnictwa Rolniczego.

Celem konkursu jest wytypowanie i promocja ogrodników - producentów i ich gospodarstw, których osiągnięcia, poziom produkcji oraz postawa osobista zasługują na wyróżnienie.
Konkurs ma służyć promowaniu dobrego wizerunku polskiego ogrodnictwa w kraju i zagranicą a także wysokiej jakości produktów rodzimych.

Konkurs przeprowadza się w 6 kategoriach:
- warzywnictwo pod osłonami,
- warzywnictwo gruntowe,
- rośliny ozdobne pod osłonami,
- sadownictwo,
- szkółkarstwo roślin ozdobnych,
- kategoria specjalna.

Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Komosy, spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych z całego kraju, wyłoniła finalistów w tym laureatów w poszczególnych kategoriach.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki z brązu „Wzorowy Ogrodnik” i puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  oraz certyfikat upoważniający do używania znaku Laureata Krajowego Konkursu „Wzorowy Ogrodnik”.  Pozostali Finaliści otrzymali grawertony  z nominacją do tego tytułu.
 

Finaliści X edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2016)


Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureaci
Zdzisław i Sylwia Wawrzyńczyk
Nowe Miasteczko, powiat Nowa Sól, woj. lubuskie

Finaliści
Grzegorz Czyżowicz
Głubczyce, powiat Głubczyce, woj. opolskie
Sławomir Łuczak
Piaseczno, powiat Piaseczno, woj. mazowieckie
Anna i Stanisław Haręźlak
Jaksice, powiat inowrocławski, woj. kujawsko - pomorskie
Beata i Maciej Przybylscy
Szostka, powiat radziejowski, woj. kujawsko - pomorskie


Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureaci
Agnieszka i Ernest Kaźmierczak
Kuchary, gmina Gołuchów, powiat pleszewski, woj. wielkopolskie
Warszówka, gmina Blizanów, powiat kaliski, woj. wielkopolskie

Finaliści
Anna i Wojciech Adamkiewicz 
Kurza, powiat kaliski, woj. wielkopolskie
Tomasz Cieślak
Latowicz, powiat Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie
Mariola i Grzegorz Stefańscy
Kościelna Wieś, powiat pleszewski, woj. wielkopolskie
Zdzisław Syta
Kaszewska Wola, powiat radomski, woj. mazowieckie
 

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureaci
Iwona Bigońska
Dobrzyca, powiat koszaliński, woj. zachodniopomorskie
Finaliści
Katarzyna i Tomasz Grochowscy

Radków, powiat kłodzki, woj. dolnośląskie
Piotr Wójcik
Kąty Wrocławskie, powiat wrocławski, woj. dolnośląskie
 

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureaci
Maria i Antoni Bucikiewiczowie
Kalisz, powiat kaliski, woj. wielkopolskie
Finaliści
Zdzisław Brudło

Jaromierz, powiat wolsztyński, woj. wielkopolskie
Klaudiusz Kordylasiński
Szosa Turecka, powiat kaliski, woj. wielkopolskie
 

Kategoria: Sadownictwo

Laureat
Emil Wrotek

Jaroszowa Wola, powiat piaseczyński, woj. mazowieckie
Finaliści
Anna i Krzysztof Ruszczyńscy
Sycewo, powiat koniński, woj. wielkopolskie
Dariusz Szczepański
Podole Stare, powiat garwoliński, woj. mazowieckie
Łukasz Szostak
Żukowo, powiat płoński, woj. mazowieckie
Łukasz Wierczuk
Czuchleby, powiat Łosice, woj. mazowieckie
 

Kategoria: Specjalna

Laureaci
Marzena  i Jacek Bąkowscy
Trojanów, powiat kaliski, woj. wielkopolskie
KOLEKCJA BOTANICZNA ROŚLIN
Finalista
Stanisław Matuszak

Tymieniec Dwór, powiat kaliski, woj. wielkopolskie
HODOWLA I CHÓW TRZMIELI

 







Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
IX edycja - 2015

⇑ do góry strony
W dniu 12 września 2015r., w ramach XVII  DNI OGRODNIKA – Targów Międzynarodowych, na Zamku Czartoryskich w Gołuchowie odbyła się gala finałowa dziewiątej  edycji  Krajowego Konkursu „WZOROWY OGRODNIK”. Impreza pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Celem konkursu jest wytypowanie i promocja ogrodników - producentów i ich gospodarstw, których osiągnięcia, poziom produkcji oraz postawa osobista zasługują na wyróżnienie.
Konkurs ma służyć promowaniu dobrego wizerunku polskiego ogrodnictwa w kraju i zagranicą a także wysokiej jakości produktów rodzimych.

Konkurs przeprowadza się w 6 kategoriach:
- warzywnictwo pod osłonami,
- warzywnictwo gruntowe,
- rośliny ozdobne pod osłonami,
- sadownictwo,
- szkółkarstwo roślin ozdobnych,
- kategoria specjalna.

Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Komosy, spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych z całego kraju, wyłoniła finalistów w tym laureatów w poszczególnych kategoriach.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki z brązu „Wzorowy Ogrodnik” i puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  oraz certyfikat znaku Laureatów Krajowego Konkursu „Wzorowy Ogrodnik”.  Pozostali Finaliści otrzymali grawertony  z nominacją do tego tytułu.
 

Finaliści IX edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2015)


Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureaci
Krzysztof Wanga i Jarosław Wanga

Nędzerzew, powiat kaliski, woj. wielkopolskie

Finaliści
Justyna i Tomasz Grzebalski

Maciejowice, powiat Garwolin, woj. mazowieckie
Sabina i Marek Michalak
Ociąż, powiat ostrowski, woj. wielkopolskie
Urszula i Piotr Osik
Wola Skromowska, powiat lubartowski, woj. lubelskie
Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk
Nowe Miasteczko, powiat Nowa Sól, woj. lubuskie

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureaci
Maria i Dariusz Klonowski

Duchowizna, powiat nowodworski, woj. mazowieckie

Finaliści
Damian Chrzan

GŁUCHÓW, powiat Łańcut, woj. podkarpackie
Anna i Antoni Kołodziejczyk
Dęba, powiat radomski, woj. mazowieckie
Dominika i Robert Pasternak
Popówek, powiat pleszewski, woj. wielkopolskie
Mariusz Stasiak
Maciejowice, powiat garwoliński, woj. mazowieckie

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureaci
Krzysztof Byczkowski

Kostrzyn, powiat poznański, woj. wielkopolskie

Finaliści
Elżbieta i Włodzisław Barcikowski

Pakość, powiat inowrocławski, woj. kujawsko- pomorskie
Janina i Adam oraz Krzysztof Chodun
Nowe Miasto/Wartą, powiat średzki, woj. wielkopolskie
Danuta i Leonard Gramczewski
Broniszewice, powiat pleszewski, woj. wielkopolskie

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureaci
Maria Andruszkiewicz

Krzypnica, powiat Gryfino, woj. zachodniopomorskie

Finaliści
Maria i Antoni Bucikiewicz

Kalisz, woj. wielkopolskie
Katarzyna i Marcin Hendrysiak
Wojciechówka, powiat kaliski, woj. wielkopolskie
Kategoria: Sadownictwo
Laureaci
Bożena i Ryszard Jakimowicz

Tyniec Mały, powiat wrocławski, woj. dolnośląskie
Finaliści
Dariusz Jackowski

Słomków Suchy, powiat sieradzki, woj. łódzkie
Anna i Wojciech Nowakowscy
Paprocin, powiat koniński, woj. wielkopolskie
Michał Szwedo
Wiązowna, powiat otwocki, woj. mazowieckie
Emil Wrotek
Jaroszowa Wola, powiat piaseczyński, woj. mazowieckie

Kategoria: Specjalna

Laureaci
Anna i Ryszard Nowakowscy – Szkółkarstwo Roślin Sadowniczych

Lewiczyn, powiat grójecki, woj. mazowieckie

Finaliści
Franciszek Garbarczyk - Pszczelarstwo

Kowalew, powiat pleszewski, woj. wielkopolskie

 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
VIII edycja - 2014

⇑ do góry strony
W dniu 13 września 2014r., w ramach XVI  DNI OGRODNIKA – Targów Międzynarodowych, na Zamku Czartoryskich w Gołuchowie odbyła się gala finałowa ósmej edycji  Krajowego Konkursu „WZOROWY OGRODNIK”. Impreza pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Celem konkursu jest wytypowanie i promocja ogrodników - producentów i ich gospodarstw, których osiągnięcia, poziom produkcji oraz postawa osobista zasługują na wyróżnienie.
Konkurs ma służyć promowaniu dobrego wizerunku polskiego ogrodnictwa w kraju i zagranicą a także wysokiej jakości produktów rodzimych.

Konkurs przeprowadza się w 6 kategoriach:
  • warzywnictwo pod osłonami,
  • warzywnictwo gruntowe,
  • rośliny ozdobne pod osłonami,
  • sadownictwo,
  • szkółkarstwo roślin ozdobnych,
  • kategoria specjalna.
Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Komosy, spośród zgłoszeń nadesłanych z całego kraju, wyłoniła finalistów w tym laureatów w poszczególnych kategoriach.

Finaliści VIII edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2014)


Kategoria: WARZYWNICTWO GRUNTOWE:

Laureaci:
Łukasz i Stanisław Dzida - Goczałkowice – Zdrój - woj. śląskie

Finaliści:
Piotr Niedźwiedziuk - Kobylany - woj. mazowieckie
Grzegorz Połeć - Mozolice Małe  - woj. mazowieckie
Rafał Stam - Poladowo - woj. wielkopolskie
Paweł Maciaszek - Kuchary - woj. wielkopolskie

Kategoria: WARZYWNICTWO POD OSŁONAMI:

Laureaci:
Karolina i Marek Wolf - Pólko - woj. wielkopolskie

Finaliści:
Paweł Zyśk - Glina - woj. mazowieckie
Łukasz Jankowski - Dęba - woj. mazowieckie
Janusz i Urszula Michalak - Podzborów - woj. wielkopolskie
Małgorzata i Stanisław Janas - Pólko - woj. wielkopolskie

Kategoria: ROŚLINY OZDOBNE POD OSŁONAMI:

Laureat:
Wawrzyniec Zieliński - Wawrów - woj. lubuskie

Finaliści:
Barbara Kowalewska - Krześliny - woj. mazowieckie
Zofia i Jan Krawczyk - Brzeziny - woj. mazowieckie

Kategoria: SZKÓŁKARSTWO ROŚLIN OZDOBNYCH:

Laureaci:
Piotr i Halina Szymańscy - Dobrzyń - woj. opolskie

Finaliści:
Grzegorz Konik - Żory - woj. śląskie
Marcin i Małgorzata Kotowicz - Wąsice - woj. opolskie
Brygida  i Hubert Gola - Sucha - woj. opolskie
Barbara i Krzysztof Waleczek - Mnich - woj. śląskie

Kategoria: SADOWNICTWO:

Laureaci:
Marta i Paweł Dąbrowscy - Jasionka - woj. lubelskie
  Finaliści:
Jolanta i Janusz Dziekan - Wierzchowice - woj .dolnośląskie
Dariusz Przerwa - Krośnice - woj. dolnośląskie
Wojciech Marat - Lenartów  - woj. łódzkie
Hanna Moscardo–Malinowski - Jakubów - woj. łódzkie

Kategoria specjalna:PRODUKCJA GRZYBÓW:

Henryk i Dorota Kaczmarek - Czermin - Woj. wielkopolskie
 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
VII edycja - 2013

⇑ do góry strony

Finaliści VII edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2013)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe:

Laureat:
Michał Groblewski - woj. kujawsko-pomorskie

Nominowani:
Zygmunt Matuszak - woj. wielkopolskie
Grzegorz Tokarski - woj. lubelskie

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami:

Laureat:
Mirosława i Zdzisław Dziubek - woj. wielkopolskie

Nominowani:
Roman i Adriana Biadała - woj. wielkopolskie
Łukasz Jankowski - woj. mazowieckie

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami:

Laureat:
Jakub Derejczyk i Waldemar Derejczyk - woj. dolnośląskie

Nominowani:
Maria i Antoni Bucikiewicz -  woj. wielkopolskie
Wojciech Lechowski - woj. śląskie

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych:

Laureat:
Renata i Józef Puzoń - woj. śląskie

Nominowani:
Małgorzata i Marcin Kotowicz  -  woj. opolskie
Adrian Ogonowski - woj. opolskie

Kategoria: Sadownictwo:

Laureat:
Anna i Artur Kania - woj. lubelskie

Nominowani:
Urszula i Stanisław Faruga - woj. śląskie
Sylwia i Roman Gabrysiowie - woj. śląskie
Dorota i Piotr Grudzińscy - woj. wielkopolskie
Anna i Wojciech Nowakowscy - woj. wielkopolskie

Kategoria specjalna: Rośliny jagodowe

Laureat:
Jerzy Wilczewski - woj. podlaskie

 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
VI edycja - 2012

⇑ do góry strony
W pięknej scenerii  zamku Czartoryskich w Gołuchowie, w dniu 8 września 2012r., ramach XIV DNI OGRODNIKA odbyła się gala finałowa VI edycji krajowego konkursu "WZOROWY OGRODNIK". Podczas uroczystości  miała miejsce ceremonia ogłoszenia wyników.
Zgodnie z regulaminem, Kapituła Konkursu dokonała wcześniej  wyboru finalistów w poszczególnych kategoriach a następnie wytypowała  zwycięzców. Laureaci  zostali uhonorowani  tytułem "WZOROWY OGRODNIK" wraz ze  statuetką z brązu. Pozostali  finaliści w każdej kategorii otrzymali nominację -  dyplom i grawerton "Nominowany do tytułu WZOROWY OGRODNIK".

Statuetki i dyplomy wręczali: Leszek Alekszandrzak – poseł na Sejm RP, Piotr Walkowski – poseł na Sejm RP, Krzysztof Grabowski -  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Ryszard Jaworski – Dyrektor  WODR w Poznaniu, Bogdan Biadała – Prezes Polskiego Związku Ogrodniczego i Adam Błochowiak - Prezesa Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddz. w Kaliszu.

Sponsorzy wręczyli też upominki  finalistom konkursu oraz wylosowanym osobom, które przygotowywały materiały i zgłoszenia ogrodników.

Skład Kapituły:

Przewodniczący
- prof. dr hab. Andrzej Komosa
  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Członkowie
- prof. dr hab. Stanisław Kaniszewski
  Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach
- dr hab. Anna Bielenin
- mgr inż. Adam Błochowiak
  Prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Kaliszu,
  (Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa  w Poznaniu)
- mgr inż. Wiesława Nowak
  Zastępca Dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
- mgr Witold Piotrowski  Polski Związek Ogrodniczy

Finaliści VI edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2012)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureat:
Tadeusz i Wojciech Bednarczuk, Wikrowo woj. warmińsko-mazurskie.
Nominowani:
Jerzy Jaskuła - Kalisz - woj. wielkopolskie.
Mirosław Serafinowicz – Grabina, woj. wielkopolskie.
Remigiusz Szczepański - Popówek, woj. wielkopolskie.
Mirosław Wyrzykowski - Zakrze, woj. mazowieckie.

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureat:
Halina i Andrzej Winowicz, Mroczki Małe, woj. łódzkie.
Nominowani:
Andrzej Chechliński – Cuple, woj. lubelskie.
Krzysztof Grzyb – Dąbrówka, woj. mazowieckie.
Renata i Krzysztof Podsiadło – Beszowa, woj. świętokrzyskie.
Franciszek Stasiak – Kraski Dolne, woj. mazowieckie.

 

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureat:
Grażyna i Marian Kałka Osiek, woj. opolskie.
Nominowani:
Teresa i Piotr Chrzanowscy - Michałów-Reginów, woj. mazowieckie.
Stanisław Gawrysiak – Przedecz, woj. wielkopolskie.
Aneta i Ireneusz Gogola – Orszewice, woj. łódzkie.

 

Kategoria: Sadownictwo

Laureat:
Janusz i Tomasz Bankiewicz, Komorów, woj. mazowieckie.
Nominowani:
Ewa Cienciała – Hażlach, woj. śląskie.
Henryk Grzywacz – Patoki, woj.łódzkie
Anna i Wojciech Nowakowscy – Paprocin, woj. wielkopolskie.

 

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureat:
Joanna Widaj, Józefosław, woj. mazowieckie.
Nominowani:
Hubert Furs – Grodków, woj. opolskie
Halina i Stanisław Muszyńscy – Koszary, woj. wielkopolskie.
Renata i Józef Puzoń – Ustroń, woj. śląskie.

 

Kategoria specjalna:

Laureat:
Elżbieta i Maciej Jabłońscy, Rozalin, woj. mazowieckie.


 
 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
V edycja - 2011

⇑ do góry strony

Finaliści V edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2011)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureat:
Karol Kwiatkowski – Bacharzewo, woj. kujawsko-pomorskie
Nominowani:
Marek Czapla – Szonowice, woj. świętokrzyskie
Grzegorz Ciszkowski  - Grabowo, woj. pomorskie
Ryszard Roman Kowalczyk – Gostynin, woj. mazowieckie
Stanisław Ligowski – Krojczyn, woj. kujawsko-pomorskie

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureat:
Cecylia i Zbigniew Klimowicz - Paczyna, woj. śląskie
Nominowani:
Monika i Wojciech Janas – Jastrzębniki, woj. wielkopolskie
Dominik Stróżyk – Gwoździany, woj. śląskie
Bogdan Malczyk – Zaborówiec, woj. wielkopolskie
Monika Winowicz Nowak – Mroczki Małe, woj. łódzkie

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureat:
Dorota i Kazimierz Dąbrowscy – Dębowiec, woj. podkarpackie
Nominowani:
Adam Hupka – Żory-Osiny, woj. śląskie
Kazimierz  &  Paweł Pychyńscy – Praszka, woj. opolskie
Stanisław Suchodolski – Chmielowice, woj. opolskie
Maria i Tomasz Walczak – Kalisz, woj. wielkopolskie

Kategoria: Sadownictwo

Laureat:
Paweł Turczyn – Wandalin, woj. lubelskie
Nominowani:
Czesław Florkiewicz – Dębiany, woj. świętokrzyskie
Wiesław Przegaliński – Felin, woj. mazowieckie
Leonard Sarnociński, Janusz Sarnowski – Żychlin, woj. wielkopolskie
Zbigniew Józef Wolicki – Józefowo, woj. wielkopolskie

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureat:
Emil Homa i Krystyna Homa- Kosakowska – Żabieniec, woj. mazowieckie
Nominowani:
Adam Kaliszewski – Radwanice, woj. śląskie
Halina i Stanisław Muszyńscy – Koszary, woj. wielkopolskie
Andrzej Tracz – Sosnowiec, woj. łódzkie
Jacek Wolski  - Konstantynów Łódzki, woj. łódzkie

Kategoria specjalna: Szkółkarstwo roślin sadowniczych i ozdobnych

Laureat:
Stanisław Wieczorek – Puszczykowo Zaborze, woj. wielkopolskie



 
 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
IV edycja - 2010

⇑ do góry strony

Finaliści IV edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2010)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureat:
Adam Rytel Niepiekła, woj. mazowieckie
Nominowani:
Stanisław Ligowski  - woj. kujawsko-pomorskie
Sabina i Marek Michalak  - Ociąż, woj. wielkopolskie
Beata i Wojciech Misztela  - Kamocinek,  woj. łódzkie
Jarosław i Krzysztof Wanga  - woj. wielkopolskie

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureat:
Katarzyna i Kazimierz Janas - Blizanówek, woj. wielkopolskie
Nominowani:
Elżbieta i Waldemar Bazela – Szczytniki, woj. wielkopolskie
Alicja i Andrzej Kocoń  -  Łosina  Dolna, woj. małopolskie
Dorota i  Krzysztof Leszka - Szczytniki, woj. wielkopolskie
Małgorzata i Stanisław Soból – Wrzeszczów, woj. mazowieckie

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureat:
Ryszard Pętoś - Połęcze, woj. mazowieckie
Nominowani:
Magdalena i Ryszard Cichoń  -  Wieluń, woj. łódzkie
Jerzy Frydrychowski  -  Cieszyn, woj. śląskie
Mariusz  Król – Konradowa, woj. opolskie
Anna i Kazimierz Nowaccy  - Ociąż, woj. wielkopolskie

Kategoria: Sadownictwo

Laureat:
Alina i Marian Szeliga - Żurawica, woj. podkarpackie
Nominowani:
Justyna i Paweł Baryła  - Biała Rządowa, woj. łódzkie
Eugeniusz Kędzia  - Pietrzyków, woj. wielkopolskie
Leonard Sarnociński i Janusz Sarnowski - woj. wielkopolskie
Krystyna Smardz  - Rożki, woj. świętokrzyskie

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureat:
Elżbieta i Bronisław Kapias - Goczałkowice Zdrój, woj. śląskie
Nominowani:
Małgorzata i Marcin-Kotowicz  - Wąsice, woj. opolskie
Karol Piątkowski  - Dąbrowa, woj. wielkopolskie
Stanisław Wieczorek  - Puszczykowo Zaborze, woj. wielkopolskie

Jacek Wolski  - Konstantynów Łódzki,  woj. łódzkie

Kategoria specjalna: Ozdobne rośliny cebulowe

Laureat:
Bogdan Królik - Chrzypsko Wielkie, woj. wielkopolskie


 
 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
III edycja - 2009

⇑ do góry strony

Finaliści III edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2009)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureat:
Anna Hajduk Baruch i Paweł Baruch - woj. lubuskie
Nominowani:
Adam i Tomasz Jeznach - woj. mazowieckie
Beata i Wojciech Misztela - woj. łódzkie
Rudolf Noczyński - woj. opolskie
Marian Stenzel - woj. pomorskie

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureat:
Stanisław i Elżbieta Pytlik - woj. lubelskie
Nominowani:
Mirosław Jan Angielczyk - woj. podlaskie
Teresa i Mieczysław Maciaszek - woj. wielkopolskie
Urszula i Janusz Michalak - woj. wielkopolskie
Danuta i Edward Smoleń - woj. małopolskie

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureat:
Adam Orłowski    - woj. wielkopolskie
Nominowani:
Maria i Antoni Bucikiewicz - woj. wielkopolskie
Ewa i Andrzej Kowalscy - woj. mazowieckie
Katarzyna i Edward Kulisiewicz - woj. mazowieckie
Włodzimierz Perek - woj. łódzkie

Kategoria: Sadownictwo

Laureat:
Leszek i Barbara Przybytniak - woj. mazowieckie
Nominowani:
Justyna i Paweł Bryła - woj. łódzkie
Katarzyna Marcinkowska - woj. łódzkie
Leonard Sarnociński i Janusz Sarnowski -  woj. wielkopolskie
Krystyna Smardz - woj. świętokrzyskie

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureat:
Jan Grąbczewski - woj. mazowieckie
Nominowani:
Zbigniew Byczkowski - woj. wielkopolskie
Alina i Marceli Ciesielscy - woj. kujawsko-pomorskie
Halina i Stanisław Muszyńscy - woj. wielkopolskie
Bożena Słota - Szczepek - woj. śląskie




 
 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
II edycja - 2008

⇑ do góry strony

Finaliści II edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2008)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureat:
Eleonora  Kapusta, Bedlno - woj. łódzkie
Nominowani:
Wojciech Misztela - woj. łódzkie,
Aleksander Olejniczak - woj. wielkopolskie,
Regina i Andrzej Ranachowscy - woj. gdańskie,
Zdzisław i Małgorzata Wawrzyńczyk - woj. lubuskie,

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureat:
Maria i Ryszard Prus, Cienia - woj. wielkopolskie
Nominowani:
Katarzyna i Kazimierz Janas - woj. wielkopolskie,
Andrzej Winowicz - woj. łódzkie,
Florian Pasternak - woj. wielkopolskie
Marek i Izabela Wąsiewicz - woj. wielkopolskie,

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureat:
Maria i Jarosław Ptaszek, Stężyca - woj. lubelskie
Nominowani:
Justyna i Zbigniew Kuczaba - woj. kujawsko-pomorskie,
Beata Mucha - woj. lubuskie,
Arkadiusz Jendrysik - woj. śląskie,
Anna i Stanisław Gawrysiak - woj. wielkopolskie,

Kategoria: Sadownictwo

Laureat:
Alina i Wojciech Klimkiewicz, Wtelno - woj. kujawsko-pomorskie
Nominowani:
Barbara Górska - woj. mazowieckie,
Jerzy Halaba - woj. śląskie,
Marianna Łukawska-Sobaszek i Henryk Sobaszek - woj. świętokrzyskie,
Jan Karwowski - woj. mazowieckie.

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureat:
Urszula i Stanisław Zymon, Tłokinia Wielka - woj. wielkopolskie
Nominowani:
Magdalena i Marek Majewscy - woj. lubelskie,
Halina i Stanisław Muszyńscy - woj. wielkopolskie,
 






Krajowy Konkurs "Wzorowy Ogrodnik"
I edycja - 2007

⇑ do góry strony

Finaliści I edycji konkursu Wzorowy Ogrodnik (2007)

Kategoria: Warzywnictwo gruntowe

Laureat:
Andrzej Kalinowski - Gdańsk - Olszynka

Kategoria: Warzywnictwo pod osłonami

Laureat:
Anna i Krzysztof Chenczke, Skrajnia Rychnowska - woj. wielkopolskie

Kategoria: Rośliny ozdobne pod osłonami

Laureat:
Stanisław Tyc,  Kalisz - woj. wielkopolskie

Kategoria: Sadownictwo

Laureat:
Władysław i Zbigniew Cienciała,  Zebrzydowice - woj. śląskie

Kategoria: Szkółkarstwo roślin ozdobnych

Laureat:
Lucjan i Grzegorz Kurowscy, Końskowola - woj. lubelskie

Sponsor główny

yara-logo


Sponsorzy


Patronat honorowy

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Patronat medialny

TVP

Głos Wielkopolski

Radio Centrum

Hasło Ogrodnicze

Warzywa

Rośliny Ozdobne

Szkółkarstwo

SAD

Truskawka, Malina, Jagody

ogródinfo.pl

Partnerzy


Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod osłonami

Partnerzy medialni

Fresh Market

Jagodnik

Agro Market 24